Güvenilir

Shapr – Meaningful Networking

linuxcentro
8.42MB
Mağazadan İndirilenler 500 - 3k
Sürüm 4.9.3 2 hafta önce

Shapr – Meaningful Networking açıklaması

Shapr is a personalized, mindful way of networking. Based on your interests and experience, we provide a daily dose of inspiring, like-minded people to meet nearby in your area. Whether you’re seeking friends or employees, each swipe is a new opportunity and a new discovery.

Shapr has been featured in Forbes, Product Hunt, Techcrunch, Inc, Venture Beat & Fast Company.

Inspire. We believe in serendipity. Personally and professionally, we believe that connecting
inspiring people creates a meaningful, fulfilling and healthy co-existence.

Personalize. Create your profile and share your bio, work history, industry and education. State your interests and professional goals, or simply share information from your CV or LinkedIn.

Swipe. Swipe anonymously through pictures and bios for 1 minute a day and open your network to a world of opportunities. Choose “Pass” or “Meet” to search for inspiring people. Shapr gets smarter with each swipe and curates 10 - 15 daily suggestions based on tagged interests, location and professional experience.

Network. We take the ‘work’ out of networking and provide the opportunity to grow as a
professional and as an individual. Somewhat like “business dating,” our app lets you contact and meet other professionals, co-founders, entrepreneurs and mentors at your convenience.

Connect. Shapr lets you know when an interest is mutual, that way you can start chatting right away with your new connections - without the awkwardness of a request to connect. Feel free to break the ice with our built-in introductions or set up a call or video chat.

Engage. Have an open mind, curious attitude and eagerness to help others learn and succeed. Share aspirations, bond with people, and embark on new journeys.

Discover. Discover entrepreneurs, founders, professionals, mentors, artists, among other countless talented and inspiring individuals around you and throughout the world.

*Don’t forget that big ideas come from small encounters. Start shaping your life today!*
Shapr ağ kişiselleştirilmiş, dikkatli bir yoldur. İlgi alanlarınıza ve deneyimlere dayanarak, biz bölgede yakın karşılamak için ilham gibi düşünen insanların günlük doz sağlamak. Eğer arkadaşlarınız veya eleman arayan ister, her tokatlamak yeni bir fırsat ve yeni bir keşiftir.

Shapr Forbes, Ürün Hunt, Techcrunch, Inc, Girişim The Beat & Fast Company yer almıştır.

Inspire. Biz Serendipity inanıyoruz. Kişisel ve profesyonel, biz bağlantı inanıyoruz
ilham insanlar, anlamlı yerine getirmek ve sağlıklı bir arada yaşama oluşturur.

Kişiselleştirin. Profilinizi oluşturun ve bio paylaşmak tarih, sanayi ve eğitim çalışması. ilgi ve profesyonel hedeflerine devlet, ya da sadece CV veya LinkedIn bilgileri paylaşın.

Tokatlamak. Günde 1 dakika resim ve bios ile anonim tokatlamak ve fırsatlar dünyasına ağınızı açın. İnsanları ilham aramak için "Geçiş" veya "Meet" i seçin. Shapr her tokatlamak ile daha akıllı olur ve 10 curates - etiketli çıkarları, konumları ve mesleki deneyime dayalı 15 günlük önerileri.

Ağ. Biz ağ üzerinden çalışmalarını 'almak ve büyümeye fırsat
profesyonel ve bir birey olarak. Biraz "iş kalma" gibi bizim uygulaması başvurun ve size kolaylık diğer profesyoneller ortak kurucuları, girişimci ve rehberlere karşılayacak sağlar.

Bağlayın. bağlamak için bir istek beceriksizlik olmadan - Shapr, faiz karşılıklı olduğunda biliyorum hemen yeni bağlantılar ile sohbet başlayabilirsiniz bu şekilde sağlar. Bizim yerleşik tanıtımları ile buz kırmak ya da bir çağrı veya görüntülü sohbet kurmak için çekinmeyin.

Engage. Diğerleri öğrenmek ve başarılı olmalarına yardımcı olmak açık bir zihin, meraklı tutum ve şevk var. Hisse özlemleri, insanlarla bağ ve yeni yolculuklarına çıkmak.

Keşfedin. Çevrenizdeki ve dünya çapında girişimciler, kurucuları, çalışanları, rehberlere, sanatçılar, arasında diğer sayısız yetenekli ve ilham verici bireylerin keşfedin.

* Büyük fikirler küçük karşılaştığında geldiğini unutmayın. bugün hayatınızı şekillendirme başlayın! *

Daha fazla göster

Shapr – Meaningful Networking için Mağaza Kullanıcı Derecelendirmeleri

0
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Shapr – Meaningful Networking ile ilgili şikayetler

trusted bayrak
İyi çalışıyor 0
needs licence bayrak
Lisans gerekli 0
fake bayrak
Sahte uygulama 0
virus bayrak
Virüs 0
linuxcentro mağaza avatarı
linuxcentro Mağaza 3.56k 1.06M

APK hakkında Shapr – Meaningful Networking bilgi

APK Sürüm 4.9.3
Uyumluluk Android 5.0+ (Lollipop)
Geliştirici Shapr
Gizlilik politikası http://shapr.co/privacy-en


İndirme: Shapr – Meaningful Networking APK
İndir